Tips and Tricks 20151025_010451

Published on June 13th, 2016 | by Paulius Vėželis

0

Kaip išsirinkti pirmąjį droną?

Tai dažnas klausimas, nuskambantis iš žmonių, kurie susidomi sportiniais dronais. Kartais net nebūtinai sportiniais, tiesiog žmogus nori pradėti skraidyti su dronu.

Taigi, kilus norui pradėti pilotuoti droną, visų pirma, reikia išsigryninti tikslą, ką su tuo dronu norite daryti. Galimi variantai:

  • Tiesiog skraidyti su dronu
  • Daryti nuotraukas/filmuoti
  • Lenktyniauti su kitais pilotais
  • Užsiimti ūkine veikla, keliant į orą industrinius aparatus

dji phantom

(Nuotrauka iš Wikimedia Foundation)

 

Jeigu norite daryti geros kokybės nuotraukas ar filmuoti, geresnių tam skirtų aparatų nei DJI Phantom serijos dronai nėra. Tinka tiek 3 serijos, tiek naujausi 4 serijos Phantom dronai. Jeigu nuspręsite įsigyti DJI Phantom dorną, labai rekomenduoju kreiptis į oficialius jų atstovus Lietuvoje – Promaksa. Promaksa puikiai nusimano savo darbe, patars ir padės išsirinkti geriausiai jūsų lūkesčius atitinkantį aparatą, jei prireiks – ir sutaisys.

Jeigu norite užsiimti ūkine veikla, tuomet informacijos reiktų ieškoti ne droneracing.lt puslapyje. Siūlyčiau pradėti čia.

Galiausiai, jei norite turėti droną paskraidymui dėl savo malonumo ar ruoštis lenktyniauti su draugais, galime pradėti kalbėti rimčiau!

Vertėtų nuspręsti, ar droną surinksite patys, ar visgi pirksite jau paruoštą skristi bepilotį orlaivį. Žinoma, nusipirkus paruoštą skrydžiui (naudojamas trumpinys RTF) droną su juo iš karto galėsite skristi ir nereikės gilintis į jo veikimo principą bei konstrukcijas. Kita vertus, jei turite didesnių ambicijų nei paskraidyti savo kambaryje ar kieme, tuomet konstravimo įgudžiai ir supratimas, kaip veikia jūsų aparatas, tikrai pravers!

20151025_010451

 

Pavydžiui, šioje nuotraukoje pavaizduota mano dronų pradžios evoliucija. Mini droną rekomenduoju visiems svarstantiems, ar dronai jiems įdomu, ar patinka ir t.t. Jis turi puikias skrydžio charakteristikas, valdosi tokiu pačiu principu, kaip ir didysis dronas (nuotraukos dešinėje), ar paprastas sportinis dronas. Panašų, tik jau keliais metais naujasnio modelio droniuką galite įsigyti čia. Antrasis dronas nuotraukoje buvo daugiau žaislas – pasibandymui ir valdymui mobiliąja aplikacija. Na, o nuo didžiojo (F450), aš pradėjau savo dronų konstruktoriaus karjerą.

Taigi, dar truputį apie dronus paskraidymui savo malonumui už ne per didelius pinigus. Galite įsigyti E010 ir pasismaginti kambaryje. Jei patiks, bus galima pereiti prie rimtesnio aparato, na o jei ne, nebus gaila išleidus vos 40 Eur.

Kadangi jau lankotės Drone Racing puslapyje, grečiausiai jus domina ar bent jau žavi dronų lenktynės, todėl siųlyčiau iškart po E010 (ar net praleidus jį) pereiti prie paprasto lenktyninio drono ir žingsnis po žingnio mokintis su juo skristi. Apie tai daugiau sužinosite jau kitame straipsnyje.


About the AuthorBack to Top ↑