Drone Racing trasa

Published on October 24th, 2016 | by Paulius Vėželis

0

Summer Farewell Drone Racing Party 2016

2016 m. rugsėjo 30 dieną įvyko Summer Farewell Drone Racing Party 2016 sezono uždarymo varžybos. Renginyje dalyvavo 16 pilotų iš visos Lietuvos. Dalis jau yra dalyvavę tarptautinėse varžybose, dalis mėgėjai dar tik ketinantys varžytis šioje, vis dar neįprastoje, sporto šakoje. 2016 m. dronų varžybos buvo pripažintos oficialia sporto šaka ir įtrauktos į FAI (tarptautinės avia sporto federacijos) avia sportų sąrašą kaip F3U klasė. Lietuvoje dronų varžybas bei renginius organizuoja kelios entuziastų bendruomenės. Jos siekia populiarinti naująjį sportą bei realizuoti savo hobį.

VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija kartu su Drone Racing Lietuva bendruomene padedamos Vilniaus miesto savivaldybės suorganizavo „Summer Farewell Drone Racing Party 2016“, kurio metu prie Litexpo parodų rūmų esančioje pievoje buvo įrengta dronų lenktynių trasa. Pilotų užduotis buvo kuo greičiau įveikti trasą ir nesuklysti. Gliausiai dienos pabaigoje buvo išrinti nugalėtojai, kurie praskrido daugiausiai ratų ir finalianiame skrydyje suklydo vėliausiai.

prizai

Kas yra lenktyninis dronas ? Kokį greitį išvysto? Kuo ypatingas jo valdymas? Kokio tipo varžybos organizuojamos?

Lenktyninis dronas yra keturis rotorius turintis bepilotis orlaivis, sukurtas būtent lenktynėms trasoje. Standartiškai maksimalus jo skridimo greitis gali siekti 120km/h. Unikalus dronų lenktynių bruožas yra tas, jog pilotai valdo orlaivius stebėdami pirmojo asmens vaizdą per vaizdo akinius. Šiuo metu pasaulyje populiariausios yra žiedinės lenktynės, kurios iš esmės yra labai panašios į automobilių lenktynes. Taip pat vyksta ir laisvo stiliaus pasirodymai, kuriuos pagal sudėtingimą ir “wow” faktorių vertina teisėjai.

zmones

2016 metai dronų sportui visame pasaulyje buvo nuostabūs. Pavasarį Dubajuje įvyko “World Grand Prix”, kur prizinis fondas buvo 1 000 000 USD, Europoje vyko ERSA organizuojamas Europos čempionatas, kuriame jungtinė Baltijos šalių komanda užėmė 3 vietą. Havajuose praėjusį savaitgalį pasibaigė DSA (dronų sporto asociacija) rengiamas pasaulio čempionatas. DSA pasaulio čempionatą bei nacionalinį Amerikos čempionatą transliavo ESPN sporto kanalas. Visą žiemą DRL (dronų lenktynių lyga) tame pačiame ESPN kanale trasliuos dronų lenktynių šou.

Kitais metais laukiame ne ką mažesnių renginių, dar didesnio bendruomenių augimo bei sporto populiarėjimo. Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje bus rengiamos varžybos, FAI pradės savo pasaulio taurės reitingą, toliau vyks ERSA bei DSA etapai, tad nusimato tikrai įdomus sporto sezonas.

Visas mūsų vasaros palydėjimo akimirkas galite rasti čia – https://goo.gl/yxrLdG.


About the AuthorBack to Top ↑